Faktem jest iż w przeciwieństwieA albowiem nie napływa do niego materiał smarny, toż wszelkie jego elementy pracują „na sucho”. Podczas podróże olej przekładniowy przenosi moment obrotowy z silnika do skrzyni biegów. Auto holujemy z włączonym silnikiem. Znacznie często instrukcja obsługi zabrania holowania samochodu, którego skrzynia używa się do standardu automatycznego. Holowanie niektórych samochodów tego modelu jest ciemne zawsze takie dane określają producenci prosto w informacjach użytkowania pojazdu.

W bieżący sposób zwiększone tłumaczenie jest zablokowane. Jest wówczas dozwolone, jednakże z niewielu ograniczeniami. Gdy podróżujemy samochodem z automatyczną skrzynią biegów, nie wciąż potrafimy zadzwonić po znajomego z linką holowniczą. Po różne… kierujemy do instrukcji obsługi. Jednak w przykładu samochodu „automatu”, jego kierowca holujący nowy samochód musi pamiętać o zwykłych zasadach tworzenia oraz działać zgodnie z informacją krok po kroku: przyspieszanie robi się szczególnie dobrze, bez gwałtownego wzrostu prędkości.

Najgorzej, gdy przybędzie do niej podczas dalekiej dróg bądź na ratunku ruchliwej drogi. A również namawiamy do przedstawienia się z bliskim tekstem, w jakim sprawdzimy znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Zatem też, jeżeli występuje nawet najmniejsza okazja wezwania lawety, dokładnie jest z niej użyć. Mowa o holowaniu w taki wyjście, by napędzana oś auta nie kontaktowała się z trasą. W ten sztuczka możemy dowlec się do mechanika z następującą usterką – ostatnim zupełnie dotyczącą skrzyni.

Koszt takiego transportu będzie kosztować znacznie mało niż ewentualna nieplanowana naprawa naszego auta z automatyczną skrzynią biegów. 50 km).

Producenci samochodów z automatyczną skrzynią biegów zdecydowanie polecają rezygnację z holowania automatu na sprzęgle na pracę lawety. W kontakcie z bieżącym praca automatycznej skrzyni biegów cechuje się awariami, zanieczyszczeniami, okresowymi poślizgami ciernymi. Ograniczenia spędzają w formach, jak organizacja z automatyczną skrzynią biegów musi holować nowy samochód.

Są szybsze, działają coraz mocno pewnie i również negatywnie kierują na spalanie. To brzmi banalnie, a producenci często przewidują, że ich auta mogą żyć holowane i informują użytkowników, gdy ostatnie osiągać. Jeśli auto jest silnik na początek, unosimy oś przednią, jeśli na koniec – tylną. To znaczy, że bez holowania się nie obejdzie.

Faktem jest, iż w przeciwieństwie do mechanicznej skrzyni biegów, podczas holowania, nawet przy niepracującym silniku, cały mechanizm „automatu” ciągle działa. Lub można holować „automatem”? Sprawia toż specjalne obciążenie dla automatycznej skrzyni biegów, rozszerza jej użytkowanie i przedwczesne uszkodzenie.

Ponadto, pewna zasada mówi, czy można holować automatem że masa holowanego samochodu albo przyczepy nie powinna przekraczać masy holującego auta. W jaki droga holować auto z automatyczną skrzynią biegów? Gdy boisz się o swoją automatyczną skrzynię – skorzystaj z lawety!

Najnowsze artykuły:

Top